strony o sztucewitryny polskiej sztuki
Galerie Sztuki
budowa stronpolska sztuka na www
ogloszenia sztuka

Najczęściej zadawane pytania


« strona główna


Czy możecie wymienić miniaturkę mojej strony w katalogu?

Nie wstawiamy miniaturek do katalogu! Obrazki Państwa witryn pochodzą z amerykańskiego serwisu MSN. Po prostu katalog łączy się z ich bazą danych i wyświetla taką wersję Waszych stron - jaka akurat figuruje w ich zasobach. Serwis MSN co jakiś czas aktualizuje swoją bazę witryn, więc trzeba uzbroić się w cierpliwość, do czasu aż zostanie przez nich automatycznie pobrana nowa wersja Waszej strony głównej. Nie jesteśmy w stanie przyśpieszyć tego procesu, ani tym bardziej wpływać na zmianę ich zasobów ... Za jakiś czas na pewno pojawi się poprawna wersja miniaturki!

Dlaczego system nie pobrał danych mojej strony przy dodawaniu wpisu?

Dane do formularza wpisu pobierane są bezpośrednio z plików META. Jeśli są one nieczytelne, błędne lub ich po prostu nie ma - to system nie jest w stanie wypełnić za Państwa formularza zgłoszenia witryny. Prosimy wówczas o ręczne wypełnienie potrzebnych informacji: tytuł, opis, słowa kluczowe.

Dlaczego  nie wyświetla się w katalogu miniaturka mojej strony?

Prosimy spróbować nacisnąć klawisz F5. Jeśli dalej miniaturka nie pojawia się to prosimy o cierpliwość! Miniatury pobierane są automatycznie z serwisu MSN. Wyświetlanie tych miniaturek zależy od jakości połączenia z tym serwisem lub z pośrednimi serwerami proxy. Zależy też od jakości łączy Waszego serwera, na którym znajduje się Wasza strona. Najczęściej wystarczy proste odświeżenie strony (klawisz F5) aby miniaturka się pojawiła. Czasami trzeba odczekać trochę dłużej. Brak podglądu oznaczać też może, że dotąd Państwa serwis nie został odnotowany w wyszukiwarkach (wypozycjonowany) i do Państwa strony prowadzi bardzo mała ilość linków z innych stron. Tym samym oznacza to, że roboty wyszukujące nigdy nie gościły na Państwa stronie. Prosimy o cierpliwość, ponieważ wpis do naszego katalogu sprawi, że Państwa strona z całą pewnością zostanie zaindeksowana przez najlepsze wyszukiwarki, a miniatura (podgląd) niedługo się pojawi.

Dlaczego miniaturka mojej strony wygląda w katalogu inaczej?

Przyczyn może być kilka: 1.jeśli w serwisie MSN nie istnieje zapisany wygląd Państwa strony - to system generuje tymczasowo zastępczą miniaturę 2. na przeciążonych, darmowych serwerach strona otwiera się tak wolno, że nie może w limitowanym czasie zostać skopiowana jej miniatura 3. strona w momencie indeksowania przez robota internetowego była w budowie, 4. Państwa witryna została niepoprawnie zbudowana przez twórcę stron lub zawiera dość modne lecz z punktu technicznego nieporządane elementy INTRO strony (wejściowych animacji).

Co oznaczają dane wyszukiwarek w tabelce szczegółach strony?

Oznaczają wskaźnik Page Rank (im wyższy tym strona jest wyżej notowana przez Google) i dalsze dane oznaczają informacje o linkach Państwa strony, które posiadają dwie najpopularniejsze wyszukiwarki. Takie linki są głównym wskaźnikiem, który decyduje o pozycji Państwa strony internetowej w wyszukiwarkach tj. google, msn, yahoo, onet, wp. W szczegółowej tabelce podajemy liczbą linków, które zostały zindeksowane na Państwa stronie oraz liczbę linków które prowadzą z innych stron bezpośrednio do Waszej strony.

  Jak można dowiedzieć się że wyszukiwarki odwiedziły moją stronę?

W naszym katalogu przy każdym wpisie bezpośrednio (w szczegółach) lub w stopce strony widać ( google iloœć wejœć robota google  msn iloœć wejœć robota msn  yahooiloœć wejœć robota yahoo  onet iloœć wejœć robota onet netsprint iloœć wejœć robota netsprint  szukacz iloœć wejœć robota szukacz ) ilość wejść najpopularniejszych w Polsce robotów internetowych na strony z Twoim wpisem. Jeśli Link popularity (PR) w największych serwisach światowych wynosi 0 oznacza to, że roboty nigdy nie były na Twojej stronie. Jeśli wyszukiwarki zaindeksowały Twoją stronę i Link popularity wynosi więcej niż 1 - oznacza to, że Twoja strona została odwiedzona już przez robota, zaindeksowana i rywalizuje już o dobre miejsce z najpopularniejszych wyszukiwarkach. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że jeśli robot był na stronie z Twoim wpisem, wejdzie po linku bezpośrednim do Twojego serwisu i zacznie się proces indeksacji Twojej strony. Warto zatem dodać swoją stronę do katalogu - wyszukiwarki będą częściej trafiać po wpisie na twoją witrynę.

Jak sprawić, żeby pozycja mojej strony w wyszukiwarkach była wyższa?

Zasada działania sieci internet polega między innymi (jak sama nazwa wskazuje) na sieci połączeń (linków) prowadzących pomiędzy różnymi serwisami. Dodając swój link do naszego katalogu sprawisz, że roboty odwiedzą Twoj serwis. Dodając nasz link do swojego serwisu, spowodujesz, że roboty częściej będą odwiedzały nasz serwis a tym samym częściej indeksowały Twoją stronę. Oto kod linka do naszego katalogu, który możesz wkleić na swoją stronę:

Ile trwa czas oczekiwania na wpis do katalogu?

Przeważnie kilka, a maksymalnie kilkanaście dni. Każdorazowo i bardzo starannie sprawdzamy propozycje adresów zgłaszanych do Katalogu. Pierwszeństwo w pojawieniu się strony w Katalogach Polskiej Sztuki mają witryny na których nasz system odnajdzie i potwierdzi obecność powyższego linka zwrotnego do Katalogu. Takie adresy będą indeksowane w pierwszej kolejności - przeważnie w ciągu 24 godzin. Dodanie na Waszej stronie naszego linka poprawi też jej uplasowanie w poszczególnej Kategorii - strony ze wstawionym kodem zawsze wyświetlą się wyżej niż witryny bez naszego kodu html.

W jakiej kolejności pojawiają się adresy stron w Waszym katalogu?

Generalnie w kolejności dodawania wpisów - po 7 adresów na jednej podstronie kategorii. Można łatwo sprawić aby Państwa wpis był zamieszczony wyżej w danej podkategorii: w tym celu należy zamieścić poniższy kod linka do naszego katalogu (do razu po zgłoszeniu strony) lub powiadomić nas o tym fakcie (jeśli strona została już przez nas zaakceptowana i dodana). Strony z linkami są zamieszczane zawsze wyżej w danej podkategorii tematycznej w kolejności powiadamiania nas o wstawieniu linka.

Czy można jakoś specjalnie reklamować się w Katalogu?

Tak. Proponujemy trzy możliwości specjalnej - płatnej reklamy. 1. Można zamieścić u nas banery (na pierwszej stronie) lub grafiki reklamowe (na dole każdej strony Katalogu). 2. Można zagwarantować sobie wyświetlanie własnego adresu strony zawsze na pierwszej stronie Wybranej Kategorii lub wykupić powiadomienie e-mail (np. o autorskim wernisażu) do wszystkich zarejestrowanych użytkowników naszej listy mailingowej. Zainteresowanych prosimy o kontakt e-mailowy ...

Dlaczego nie otrzymałem odpowiedzi na moje zapytanie?

Zawsze odpowiadamy na listy. Wyjątek stanowią pytania od anonimowych nadawców lub pytania, na które odpowiadamy na stronach Katalogu.


Polska Sztuka Nowoczesna. Strony o Sztuce. Przewodnik Polskich Artystów. Rekomendowane witryny art w polskiej sieci internet.

 net-galeria.pl
Nasi partnerzy
Instalacja i aktualizacja sklepów Quick.Cart
ilość wejść robota google ilość wejść robota msn ilość wejść robota yahoo ilość wejść robota onet 0 ilość wejść robota netsprint 0 ilość wejść robota szukacz 0

Uwaga! Strona wykorzystuje pliki cookies. Szczegóły w Polityce Prywatności.